Przytulny pokój dzienny: Proste wskazówki, które pozwolą Ci uatrakcyjnić przestrzeń‍Przytulne pokoje dzienne to doskonałe miejsca do spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną. Mogą być doskonałym miejscem, aby nadrobić zaległości i zrelaksować się po długim dniu pracy. To także idealne miejsce, aby stworzyć poczucie domu i komfortu. Odświeżenie salonu nie musi być trudne ani kosztowne. Wystarczy zastosować się do poniższych 5 prostych wskazówek, aby nadać pomieszczeniu przytulny charakter.

Dekoruj w prostym stylu

Większość ludzi tak się zapędza w dekoracjach i stylach, że zapomina skupić się na najważniejszej części: wystroju. Pokój dzienny można udekorować na wiele różnych sposobów, ponieważ jest to tak elastyczna przestrzeń. Możesz wybrać tradycyjny wystrój lub dodać kilka unikalnych elementów. Najważniejsze jest jednak to, abyś dokonał właściwych wyborów, pasujących do stylu Twojego salonu. Przytulny pokój dzienny powinien być prosty. Nie oznacza to, że należy go urządzić z gołymi ścianami i jedną rośliną. Oznacza to, że należy użyć elementów wystroju, które wzajemnie się uzupełniają i dodają do ogólnego tematu.

Nie chcesz dodawać przedmiotów, które odbierają przytulne uczucie, które próbujesz osiągnąć. Nie chcesz też mieć zbyt wielu mebli zagracających pokój, ponieważ może to sprawić, że przestrzeń wyda się bardzo mała.

Dodaj elementy zapewniające komfort

Komfort jest kluczem do stworzenia przytulnego salonu. Jeśli na przykład dodasz zbyt wiele pluszowych, aksamitnych krzeseł, przestrzeń będzie przypominać raczej salon w domu towarowym niż miejsce, w którym można się zrelaksować i poczuć jak w domu. Użyj swojego poczucia komfortu, aby kierować swoimi wyborami mebli i wystroju. Możesz zdecydować się na bardzo swobodną przestrzeń, z pluszowymi kanapami i kilkoma bibelotami porozrzucanymi wokół. Możesz też zdecydować się na bardziej formalną przestrzeń, z dużym skórzanym fotelem, kilkoma bujnymi roślinami i kilkoma kawałkami polerowanego drewna.

Wszystko zależy od Twoich preferencji i ogólnego tematu, który chcesz stworzyć w pokoju. Wybieraj tkaniny, które są miękkie, wygodne i łatwe do czyszczenia. Miękka tkanina może sprawiać wrażenie luksusowej, ale z czasem zatrzyma kurz i brud, co sprawi, że utrzymanie pokoju w czystości będzie bardzo żmudnym zadaniem. Miękkie tkaniny są łatwiejsze w czyszczeniu, co czyni je lepszym wyborem do przytulnego salonu.

 

O Autorce

Podobny wpis

Przytulny pokój dzienny: Proste wskazówki, które pozwolą Ci uatrakcyjnić przestrzeń

‍Przytulne pokoje dzienne to doskonałe miejsca do spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną. Mogą być doskonałym miejscem, aby nadrobić zaległości i zrelaksować się po długim dniu pracy. To także idealne miejsce, aby stworzyć poczucie domu i komfortu. Odświeżenie salonu nie musi być trudne ani kosztowne. Wystarczy zastosować się do poniższych 5 prostych wskazówek, aby nadać pomieszczeniu przytulny charakter.