Jak urządzić mały pokój dzienny: Kreatywne rozwiązania dla małej przestrzeni‍Czy mieszkasz w małej przestrzeni? Czujesz się onieśmielony, gdy planujesz przyjęcie lub spotkanie w swoim domu? Nie martw się, nie jesteś sam. Mieszkanie na małej przestrzeni może utrudniać wyposażenie domu w rzeczy, które sprawią, że poczujesz się w nim jak w domu. Wszyscy tam byliśmy. Próbujemy wcisnąć wszystko, czego potrzebujemy, w przestrzeń, która i tak jest już dość zapełniona. Ale nie martw się, my też tam byliśmy. I choć nie da się ukryć, jak mała jest przestrzeń, z którą musisz pracować, istnieje kilka sprytnych sposobów na jej maksymalne wykorzystanie, czy to poprzez zawieszenie lampionów pod sufitem, czy też wykorzystanie mebli do stworzenia zamurowanego zakątka. A jeśli szukasz inspiracji, jak udekorować małą przestrzeń, czytaj dalej, aby poznać kilka wskazówek, jak zrobić to dobrze.

Zaplanuj swoją przestrzeń przed dekorowaniem

Zanim zaczniesz malować lub wieszać zdjęcia, upewnij się, że masz podstawowe pojęcie o tym, jak wygląda Twoja przestrzeń i co możesz z nią zrobić. Czy jest szeroka, czy wąska? Czy jakieś ściany są otwarte na salon lub sypialnię? Zastanów się nad tymi kwestiami, zwłaszcza jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać niewielką przestrzeń. Najlepszym sposobem na udekorowanie małego salonu jest myślenie jak minimalista. Minimalizm skupia się tylko na kilku kluczowych meblach, akcentach i dekoracjach. Wszystko inne, w tym poduszki, koce, rośliny i inny bałagan, może rozpraszać uwagę i zajmować cenną przestrzeń. Minimalistyczny salon może zawierać sofę z parą bujanych foteli obok niej, stolik kawowy z kilkoma stolikami po obu jego stronach oraz kilka lamp do oświetlenia.

Wykorzystaj w pełni swoje ściany

Ściany są zawsze dobrym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń, ponieważ dają poczucie głębi i wymiaru, którego nie da się osiągnąć za pomocą mebli. Dlatego zalecamy, aby naprawdę ją wykorzystać, a nie tylko umieścić kilka grafik lub zdjęć. Spróbuj zawiesić lampiony pod sufitem, ułożyć kilka książek na półkach lub wykorzystać przestrzeń na ścianie, aby stworzyć zakątek w swoim domu. Mały pokój dzienny można przekształcić w przytulną przestrzeń, dodając do niego kącik ścienny. Zakątek na ścianie można stworzyć w dowolnym pomieszczeniu w domu. Przestrzeń, w której zazwyczaj nie ma żadnych mebli, można przekształcić w świetne miejsce do siedzenia i odpoczynku. Najlepszym sposobem na udekorowanie małego pokoju dziennego jest wykorzystanie ścian. Właśnie tak, ściany są najlepszym rozwiązaniem, aby optycznie powiększyć przestrzeń. Zalecamy użycie dzieł sztuki, takich jak plakaty i grafiki, które dodadzą ścianom atrakcyjności wizualnej. Następnie umieść wokół pokoju stoliki z akcentami lub rośliny doniczkowe, aby ożywić jego wygląd.

 

O Autorce

Podobny wpis

Dywan w salonie. Jak kupić najlepszy?

Pokoje dzienne to miejsca, w których spędza się najwięcej czasu. To w nich przyjmujesz przyjaciół i krewnych i to w nich spędzasz najwięcej czasu. Efektowny i elegancki salon to doskonałe miejsce do rozrywki, spotkań towarzyskich i relaksu. Jednak im więcej czasu spędzasz w swoim salonie, tym ważniejszy staje się jego wystrój. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak urządzić salon, który będzie przyjazny i wygodny.