Projektowanie przytulnej sypialni dla par: Przewodnik dla początkujących dla projektowania twojego własnego wygodnego pokojuCzy nie jest to wspaniałe, gdy znajdziesz kogoś, z kim możesz dzielić się swoimi sekretami i spędzać czas wysokiej jakości? I czy nie sprawiłoby to, że rzeczy byłyby jeszcze bardziej ekscytujące, gdybyście mieli wspólną przestrzeń, do której możecie się wycofać, zamiast mieć oddzielne sypialnie? Rozważ zaprojektowanie sypialni dla par. To praktyczna przestrzeń, która pomoże wam zbliżyć się do siebie bez poczucia klaustrofobii. Jednak stworzenie idealnego miejsca odosobnienia dla zakochanych nie jest łatwym zadaniem. Oto kilka pomysłów, które pozwolą Ci wejść na właściwą drogę. Czytając te wskazówki, zarówno projektanci, jak i właściciele domów zdobędą cenną wiedzę.

Tworzenie wspólnej przestrzeni

Tworząc wspólną przestrzeń, najpierw zdecydujcie, ile prywatności tak naprawdę oboje chcecie. Czy chcesz móc zamknąć swoją własną stronę pokoju? A może wolisz mieć w pełni otwarty układ, w którym możesz wyjść prosto ze swojego łóżka i przejść do strony partnera, kiedy tylko chcesz? Możesz rozważyć postawienie kilku ścian, aby stworzyć poczucie prywatności. Możesz je pomalować na dowolny kolor, aby nadać im odpowiedni nastrój. Jeśli jesteś na ograniczonym budżecie, możesz również rozważyć umieszczenie kilku paneli z tkaniny, aby stworzyć trochę więcej prywatności.

Zdecyduj się na swój ulubiony styl projektowania

To świetnie, że już zdecydowałeś się na koncepcję wspólnej przestrzeni, ale pomocne może być również wybranie stylu projektowania. W końcu pokoje odzwierciedlają naszą osobowość i zainteresowania na wiele sposobów - od kolorów, których używamy, po dzieła sztuki, które wyświetlamy. Czy podzielacie miłość do nowoczesnej estetyki, czy też perspektywa bardziej współczesnego wystroju wprawia Was w zakłopotanie? Może lepiej pasowałby do Ciebie styl klasyczny lub vintage.

Wybierz odpowiednie meble i wystrój

Zdecydowałeś się już na swój styl projektowania, wybrałeś paletę kolorów i pomyślałeś o oświetleniu. Teraz nadszedł czas, aby wybrać meble i wystrój. Będziesz chciał się upewnić, że Twoje meble są zarówno funkcjonalne, jak i stylowe. Istnieje mnóstwo opcji tam, więc upewnij się, że wybierzesz meble które są zarówno trwałe, jak i pasują do Twojej estetyki.

Wybór łóżka

Istnieje wiele rzeczy do rozważenia podczas projektowania sypialni, od układu do stylu. Ale jednym szczególnie ważnym czynnikiem jest rozmiar łóżka. Jeśli masz małe łóżko w swojej sypialni, może to sprawić, że poczujesz się ciasno i ograniczony. Może to prowadzić do złej jakości snu, a nawet wpływać na ogólny stan zdrowia. Dlatego ważne jest, aby wybrać łóżko, które jest wygodne dla Ciebie. Stworzenie wygodnej przestrzeni dla siebie w sypialni jest jednym ze sposobów, w jaki możesz wspomóc zdrowe nawyki związane ze snem. A wybierając większe łóżko jak np. łóżko małżeńskie, możesz stworzyć więcej miejsca na relaks, czytanie lub po prostu odpoczynek! Pokój z większą ilością naturalnego światła i otwartymi widokami również pomoże zwiększyć jakość Twojego snu.

 

O Autorce

Podobny wpis

Sposoby na zaprezentowanie swojego stylu wystroju wnętrz w salonie

Kiedy masz piękny dom, co jest pierwszą rzeczą, o której myślisz? Czy jest to wspaniały rozkład pomieszczeń? A może przytulna atmosfera? Nawet jeśli odpowiedź brzmiałaby tak i tak, można bezpiecznie założyć, że projekt wnętrza Twojego domu odgrywa ogromną rolę w wywołaniu właściwej reakcji. Bo gdy Twój dom wygląda świetnie, wszyscy inni też będą się w nim dobrze czuli!